Erzurum Website Tasarımı

Erzurum’da bir şirketsiniz ve bir websiteye mi ihtiyacınız var?

Yapmanız gereken ilk şey 0850 885 00 12 ya da info@mossfikir.com adresinden bizimle iletişime geçerek bu isteğinizi bildirmek olacaktır.
Sonrasında Moss Fikir Atölyesi olarak işyerinize gelip sizler için neler yapabiliriz diye birlikte konuşuyoruz ve ne tür bir internet sitesine ihtiyacınız olduğunu belirliyoruz.

Peki sizin ne tür bir websiteye ihtiyacınız var? Bir websitesi ücreti ne kadardır?

Her firmanın website ihtiyacı farklı olduğu için fiyatlar da doğal olarak değişmektedir. Örneğin internet üzerinden ürünlerini satmak isteyen bir firmanın ihtiyacı “E-Ticaret Websitesi” iken, yalnızca  firmasının tanıtımını yapacak firmalar için “Prestij Websitesi” hazırlıyoruz.

Eğer firma websitesi uygun fiyatlı olsun istiyor ve tasarımının ona özel olması çok da anlam ifade etmiyorsa o zaman hazır altyapılardan kullanabiliriz demektir. Altyapı olarak WordPress, Joomla ya da sizin tercih ettiğiniz herhangi bir sistemi kullanabiliriz ancak biz kodlarının sürekli güncellenmesi ve teknolojiye ayak uydurması nedeniyle WordPressi tavsiye ediyoruz. Sizler için kurduğumuz WordPress websitelerde dahi ücretsiz temalar değil 80 $’dan başlayan fiyatlarla ücretli tasarımlar kullanıyoruz. Hazır temalarda fiyatlarımız websitenin çeşidine göre 1000 TL’den başlayıp 2500 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Ancak bu hazır tasarımların sorunu sonradan istediğiniz düzenlemelere bizlerin çok fazla dahil olamaması ve her isteğinizi gerçekleştirebilmemize imkan vermiyor olmasıdır.

Eğer ücretsiz değil de tamamen bizim yazdığımız kodlar ve tasarımlardan oluşan, kurumsal kimliğinize uygun, SEO uyumlu harika bir websitesi isterseniz o zaman ücretler biraz daha pahalı oluyor ancak zamanla istediğiniz tüm ekstra yazılımları websitenize ekleyebiliyoruz.

Örneğin A firması prestij üzerine bize bir websitesi yazdırdı, daha sonra bu websiteye Araç Takip Sistemi, Muhasebe Fonksiyonu, Toplu SMS fonksiyonu ya da firma çalışanlarının kendi arasında mesajlaşabildiği bir sohbet eklentisi ekletebilir.

Kendi tasarımlarımızda 1 grafiker, 1 Frontend developer, 1 backend developer ve 1 content editor çalışmaktadır. Grafiker tasarımları çizdikten sonra müşteriye gösterilir müşteri beğenene kadar tasarım çeşitlenir. Müşteri tasarıma onay verdikten sonra front end developerımız sitenin CSS’ini yazar, daha sonra backend developerımız sitenin arka planda yönetim panelini hazırlar.

Son olarak content editorumuz sitenin içeriğiniz hazırlar ve sitenizi teslim ederiz. Haliyle site 4 kişinin elinden geçtiği için teslim süresi de sitenizin içeriğine göre 1 hafta ile 1 ay arasında olacaktır.

Firmamızın kodladığı websitelerde fiyatlar (yönetim paneli istiyorsanız) 3000 TL’den başlayıp 20.000 TL’ye kadar gitmektedir. 

  • Hazırladığımız tasarımlarda müşteri memnuniyeti esas presibimizdir.
  • Hazırladığımız websitelerin tamamı arama motorları (SEO) uyumludur.
  • Şirket çalışanlarınıza (max 20 adet) ücretsiz alan adınıza ait mail adresi veriyoruz.
  • Websitenizi kendi hostumuzda barındırıp en kaliteli servislerle korunmasını sağlıyoruz.

Websitenize başlamadan önce bir sözleşme imzalayıp işin hukuki boyutunu iki taraf açısından da garantiye almaya çalışıyoruz.

İŞTE ÖRNEK BİR WEBSİTE TEKLİFİMİZ:

 

Arama Motorlarında Nasıl Üst Sırada Çıkarım – Seo Nedir?

SEO İngilizce olarak “Search Engine Optimization” yani “Arama Motoru Optimizasyonu” kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Arama Motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmaları kapsar.

Erzurum’da en iyi SEO hizmeti alabileceğiniz adres kesinlikle Moss Fikir Atölyesi‘dir

SEO

SEO’nun temel amacı, açılımı itibariyle “Arama Motoru Optimizasyonu” yani Arama Motorlarında üst sıralarda listelenmektir. Bu amaç da, sitelerde yer alan bilgi, hizmet veya satışların daha fazla ilgili kitleye ulaştırılmasını sağlamaktır.

SEO

SEO, sitelerin doğal yollarla ulaşamayacakları web popülerliğine, doğal görünen yöntemler kullanarak ulaşma sanatıdır. Bu web popülerliği, beraberinde Google sıralama artışını da getirmektedir.

SEO İnternet reklamcılığının en prestijli ve getirisi yüksek pazarlama stratejisidir.

SEO Nasıl Yapılır ? – Popülarite

SEO bir nevi doğal bir popülarite sağlama sanatıdır. Bu popülariteyi en doğal yollarla sağlayan uzmanlar ise en iyi SEO Uzmanları sayılırlar.

İnternet Reklam

Popülarite kelimesini web dünyası için meşhur olmak kelimesiyle ifade edebiliriz. Google da üst sıralarda listelenmek en iyi reklam türüdür. Ancak üst sıralarda listelenmek aslında reklam yapmakla mümkün olmaktadır. Kısaca sitenizi popüler hale getirmek için yaptığınız tüm tanıtım ve reklamların sonucu olarak siteniz üst sıralara yükselmektedir.

Seo Nedir

Google, bir sitenin popüler olmaya başladığını, ziyaretçi sayısının düzenli artışından ve site hakkında yapılan link ve bilgilendirme paylaşımlarından anlamaktadır. Bu paylaşımların kanalları ve sayısı arttıkça popülarite daha doğal ve sağlam bir yapıya kavuşmaktadır.

Bir sitenin popülaritesi, açıldığı andan itibaren dikkate alınarak gelişimi değerlendirilir ve arama motoru sonuçlarına doğrudan yansıtılır.

SEO Nasıl Yapılır ? – Doğallık

Doğallık, SEO çalışmalarındaki anahtar kelimedir. Google’ın yükseltme mantığı doğal bir popülarite esasına dayanmaktadır. Bu doğal popülarite anlayışı içerisinde yapay durumlar fark edilir ve dikkate alınmazlar. Bu yapay çalışmaların sayıca fazla olması dikkate alınmamasının yanı sıra olumsuz olarak dikkate alınır ve sıralamaya bu olumsuz etki yansıtılır.

SEO Çalışmaları

Doğal popülarite anlayışı içerisinde, yapılan paylaşım ve tüm SEO Çalışmaları, site sahibinin bilgisi dışında yapılan çalışmalar olarak görülmelidir. Bu sayede kullanıcıların siteyi faydalı bularak çeşitli paylaşımlarda bulunduğu izlenimi doğmaktadır.

Sitedeki bir makalenin forumlar, bloglar ve sosyal medya gibi SEO’ya katkı sağlayan ortamlarda paylaşılması, kullanıcı eliyle yapılıyormuş izlenimi taşımalı ve sitelerin kullanıcıya gerçekten hizmet eden faydalı siteler olduğu olgusu oluşturulmalıdır.

Doğallık algısının temelini oluşturan en önemli özellik çeşitliliktir. Tek elden yürütülen çalışmaların doğal görünmemesinin sebebi budur. Bu sebeple yapılan çalışmaların yapısı, zamanı, uygulama biçimi ve sayısı gibi kriterlerin çeşitlilik arz etmesi sitenin doğal ve kalıcı yükselmesini sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Hedef kelime belirleme başlıklı makalemizde google anahtar kelime belirleyici, google anahtar kelime bulmak aracı ve google yapılan aramalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Motoru Optimizasyonu nedir?

Arama Motoru Optimizasyonu web sitelerin içerikleri gibi konularda arama motorlarında yapılan aramalar sonucunda siteye ziyaretçi sağlayan ve üst sıralamalarda görünecek şekilde oluşmasını sağlayan süreçtir. Web sitelerinde yapılan değişiklikler ve güncellemeler, Arama Motorları ve Web içeriğe uygun olarak, sıralamalarda öncelik elde etmek için yapılmaktadır. Arama Motorları optimizasyonu, İnternet sitelerinin bulunmasına ve bu siteleri kullanıcıyla buluşturmasını sağlar.

Tüm istatistik bilgilerine göre en çok hit alan sayfalar arama motorlarıdır. Bunların başında Google gelmektedir.

Arama Motoru Optimizasyonu nasıl yapılır?

SEO

SEO

Arama Motoru Optimizasyonu  aslında İnternet üzerinde sitenizin davranış biçimini belirler. Web sitenize yapılan alt yapı çalışması ile nerelere gideceğinizi aslında en başlardan size göstermeye başlar. Gerek hizmet, gerek pazarlama, gerek eğitim vb. Arama Motoru Optimizasyonu doğru tekniklerle yapılmalı. İlk olarak çok aceleci olmayıp zamana yayarak gerçek yöntemler ve web için en iyi olan yollar bulunup yapılmalıdır. Algoritmaların değişmesi ile artık eski yöntemler çöp olmuş, sitelere geri dönüşü olmayan zararlar vermektedir. Yeni yapı Penguen sitemi ile adil bir Arama Motoru Optimizasyonu yapısı sergilenmekte ve artık doğal yol ile ilgi çekici siteler olması gereken yerlere gelmiştir.

Arama Motoru Optimizasyonu bir nevi doğal bir popülarite sağlama sanatıdır.

Bu durumu en doğal yollarla sağlayan uzmanlar en iyi Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanlarıdırlar.

Google

Google da üstlere gelmek en iyi reklam biçimidir. Fakat üst sıralara gelmek aslında reklam yapmakla mümkündür. Kısaca web sitenizi en iyi hale getirmek için yaptığınız reklamların sonucu olarak siteniz üst seviyelere gelmektedir.

Google, bir sitenin iyi olmaya başladığını, ziyaretçilerin düzenli artışından ve site hakkında yapılan link ve bilgilendirme paylaşımlarından bilmektedir. Bu paylaşımların tıklanması ve sayısı arttıkça daha doğal bir yapıya gelmektedir.

Bir sitenin üst sıralara çıkması için, açıldığı zamandan itibaren dikkate alınarak ve arama motoru sonuçlarında gözükür.

Doğallık, arama motoru optimizasyonu çalışmalarındaki anahtar kelimedir. Google’ın yükseltme mantığı doğal bir popülarite esasına dayanmaktadır. Bu organik popülarite anlayışı içerisinde doğal olmayan durumlar fark edilir ve dikkate alınmazlar. Bu çalışmaların sayıca fazla olması dikkate alınmamasının yanı sıra negatif olarak dikkate alınır ve sıralamaya bu olumsuz etki yansıtılır.

Natürel popülarite anlayışı içerisinde, yapılan paylaşım ve tüm arama motoru optimizasyonu çalışmaları, site sahibinin bilgisi dışında meydana getirilen çalışmalar olarak görülmelidir. Böylece siteyi faydalı ve çeşitli paylaşımlarda bulunmuş olduğu izlenimi gözükmektedir.

Sitedeki bir yazının forumlar, bloglar ve sosyal medya şeklinde arama motoru optimizasyonu katkı sağlayan ortamlarda paylaşılması, kullanıcı eliyle yapılıyormuş izlenimi taşımalı ve sitelerin kullanıcıya çok iyi hizmet eden faydalı siteler olduğu olgusu oluşturulmalıdır.

Arama Motoru Optimizasyonu

Kurumsal Seo

Doğallık temelini oluşturan en önemli özellik çeşitliliktir. Tek elden yürütülen çalışmaların organik görünmemesinin sebebi budur. Zira meydana getirilen çalışmaların yapısı, zamanı, uygulama biçimi ve sayısı şeklinde kriterlerin çeşitlilik arz etmesi sitenin organik ve kalıcı yükselmesini sağlamaktadır.

Şüphesiz Türkiye’de aramaların büyük bir bölümü Google’da yapılmakta.  Doğal olarak Arama Motoru Optimizasyonu hedeflerini Google’a yönelik planlamak gerekiyor. Google Arama Motoru Optimizasyonu çalışması,  Google dostu siteler oluşturma, kalite şartlarına uygun düzenlemeler yapılması ve hatta bir kademe daha atlayıp Google’ın ileride ne yapabileceğini tahmin etmeyi gerektirmekte.

İyi bir Arama Motoru Optimizasyonu çalışması uzun vadeli bir öngörü (spamdan kaçınmak, arama gelişimini yorumlamak, ziyaretçi isteklerini anlamak), ciddi işletme bilgisi (kendinizi müşteri gibi yerine koyup sitenin geliştirilmesi), linklere ve web tasarım bilgisi gerektirmektedir.

SEO VYO | SEO NEDIR |seo system