İşletmeniz için website açmanın faydaları

Çağımızın zorlu ve rekabetçi ortamında gerek firmanızın gerekse de ürünlerinizin sadece Türkiye’de değil tüm dünya’da tanınıp bilinmesini istiyorsanız siz de  bu olanaktan faydalanmalısınız..Web sitesi öncelikle dijital bir platformdur. Bu platform sizin prestijiniz, ikinci ofisiniz, şubeniz hatta asıl işyeriniz olabilir. Bu platformda kendinizi, firmanızı, ürün veya hizmetlerinizi tanıtabilir, müşterilerinizle iletişim kurabilir, müşteri bulabilirsiniz.

İnternet, firmaların pazarlama gücüne artı bir ivme kazandırmaktadır. Kurumlar, 24 saat boyunca bulunduğu bölgeye, tüm Türkiye’ye hatta dünyaya, ürün ve hizmetlerine duyduğu güvenle beraber ulaşmaktadır.

İşin en güzel yanı bunun için müşteri adayının dünyanın her yanından ve evinden kolayca sizin web sitenize ulaşabilmeleridir ki bu da tüm reklam faaliyetleri içinde en çok ulaşılabilme potansiyelini taşıyan ve en ucuz yöntemdir.

Dünya üzerinde yaklaşık 800 milyon internet kullanıcısının 20 milyonu Türkiye’dedir. Bu sayı gittikçe artmakta ve artık tüm kuruluşlar reklam, hizmet, iletişim, ticaret gibi işler amacıyla interneti kullanmaktadırlar.

Herhangi bir gazeteye vereceğiniz 10-15 satırlık reklam ücretine yaptırabileceğiniz web sayfanız sayesinde sınırsız bilgi ve reklam olanağına kavuşabilir, hatta web programlarımızın dinamik yapısı sayesinde müşterileriniz ile iletişim olanağını yakalayabilir, reklam ve kataloglarınızı müşterilerinize saniyeler içinde online olarak ulaştırabilirsiniz.

Neden Web Tasarımı

İnternet, firmaların pazarlama gücüne artı bir ivme kazandırmaktadır. Kurumlar, 24 saat boyunca bulunduğu bölgeye, tüm Türkiye’ye hatta dünyaya, ürün ve hizmetlerine duyduğu güvenle beraber ulaşmaktadır.Satışları artırma ve yeni pazarlar elde etmede büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Çünkü, Internet üzerinde böyle bir çalışma yapılırken harcanacak zaman, oldukça azalmaktadır. Web sayfaları, aranılan bilgiye en hızlı ve en kolay ulaşımı sağlamaktadır.Bir ürün hakkında bilgi almak için broşür isteme, telefon etme ve günlerce bekleme zahmetinden kullanıcıları kurtarmaktadır. Çünkü, aranılan ya da sunulmak istenen tüm bilgilere web sayfası aracılığıyla ulaşmak mümkündür.      Web tasarımının kendine özgü nitelikleri vardır. Temel internet yaklaşımlarını, web teknolojilerini, navigasyon mantığını bilmeyi ve ayrı bir tasarım anlayışını gerektirir. Tasarım, bir sitenin ziyaretçilerine açılan yüzüdür. Bu nedenle hem kurumsal kimliğinizi ve marka imajınızı yansıtmalı, hem de hedef kitlenizin beklentilerine uygun olmalıdır. Web tasarımı ile ilgili sunduğumuz hizmetleri öğrenmek için lütfen aşağıdaki bilgileri inceleyiniz.

Web Kimliği Geliştirme
Özellikle DotCom’lar için, yaptıkları işin özelliklerine uygun ve hedefledikleri müşteri kitlesinin zihninde şirket hakkında doğru ve kalıcı kanaatler oluşturabilmek amacıyla, logo ve amblemden başlayarak her türlü kurumsal kimlik öğesinin geliştirilmesi.

Kurumsal Kimliğin Adaptasyonu
Kurumsal site yaptıracak olan şirketlerin kurum kimliklerinin web’e uyarlanması veya web versiyonunun yeniden geliştirilmesi.Grafik Tasarım
Sitenin grafik konsteptinin geliştirilmesi ve uygulanması.

İçerik Üretimi
Sitede yer alacak metin, başlık, slogan, motto ve benzeri öğelerin üretilmesi.Navigasyon
Ziyaretçilerin sitenizde nasıl dolaşacaklarını göstermek amacıyla kullanılan menüler ve butonların oluşturduğu navigasyon sisteminin algoritmasının kurgulanması ve grafik uygulamasının gerçekleştirilmesi.

Animasyon
GIF, Flash, Shockwave, JavaStreaming Audio/Video
Akışkan ses ve video görüntülerinin web ortamında ziyaretçiye sunulması.

Kalite Bütünlüğü
Başta belirlenen grafik konsept ve kurumsal kimlik doğrultusunda sitenin bütün görsel öğelerinin, tasarımın her aşamasında belirli bir kalite standardına uygunluğunun kontrolü.Kullanılabilirlik Testi
Sitenin bütün tasarımının ergonomikliği, navigasyon sisteminin kullanıcı dostu olup olmadığı ve sezgiselliğinin test edilmesi.
Yeni ekonomi, iş dünyasının geniş bir kesiminin henüz pek bilmediği ve alışıldık şeylerden çok farklı özelliklere, mekanizmalara, iş modellerine ve süreçlere sahiptir. Yeni ekonominin sunduğu olanaklardan yararlanmak ve firmanızın başarılı biçimde e-iş uygulamalarına geçişini sağlamak için doğru e-stratejileri seçmeniz ve hayata geçirmeniz gerekir.
Profesyonelce belirlenen stratejilere dayanmayan internet projelerinin küresel rekabet ortamında başarı şansı çok azdır.

Karşılaştırmalı Analiz
Rakip firmalara ait sitelerin çeşitli açılardan (işlev, grafik tasarım, marka, müşteri takibi, pazar stratejileri, pazar payı vs.) analiz edilmesi; elde edilen veriler doğrultusunda söz konusu şirketlerle etkin biçimde rekabet edebilmek için gerekli stratejilerin belirlenmesi.

Web Vizyonu Geliştirme
Şirketinizin geleceğinde sanal dünyanın yeri, büyüme hamlelerinde Internetin nasıl kullanılacağı, sektörünüzün öncüsü olabilmek ve pazar payınızı arttırmak için web’de ne tür yeniliklerin hayata geçirilebileceği vs. gibi konularda size özel bir vizyonun kurgulanması.

Site Tanıtım Stratejileri
Sitenizi Internet kullanıcılarına tanıtmak ve ziyaret etmelerini sağlamak için yapılması gerekenlerin bütçe olanakları da göz önünde bulundurularak belirlenmesi.Teknolojik Altyapının Kontrolü
Müşteri firmanın mevcut teknolojik altyapısının analizi ve yeni yatırım ihtiyaçlarının belirlenmesi.

Teknoloji Yönetimi
Hardware ve software yatırımlarının yapılması sürecinde müşteriye danışmanlık hizmetinin sunulması.Güvenlik
Sitenin, dıştan gelebilecek saldırılara karşı firewall, şifreleme vs. gibi yöntemlerle koruma altına alınması.

Hosting
Sitenin yayına sokulması ve yayında kalması sürecinin kontrolü.

Bakım
Yazılımdan veya hosting’in yapıldığı server’dan kaynaklanan sorunların giderilmesi; site sahibi şirketin yetkilileri tarafından gerçekleştirilemeyecek program kodu ve grafik tasarım değişikliklerinin yapılması.

Neden Web Sitesi Yaptırayım Sorusuna Bir Kaç Cevap Vermek Gerekirse;

  • Çağımızın en güçlü, en etkili ve en ucuz reklam aracıdır.
  • Şirketinizin sadece sınırları içinde bulunduğunuz il veya ülke değil tüm dünyaya açılan bir şubesidir.
  • Müşterilerinize daha kolay, daha sıkı ve interaktif bir iletişim haline girmenize neden olur.
  • Şirketinizin müşterilerinizin ve diğer insanların gözünde değer kazanmasına neden olur.
  • Sınırsız bir reklam aracınızdır ve üstelik 24 saat 365 gün kesintisiz reklamınızı yapacaktır.
  • Yeni müşteriler bulmanızı sağlayacak ve firmanızın karının artmasına neden olacaktır.
  • Maliyeti yeni bir şube açmanızla kıyaslanınca çok düşüktür.
  • Ürünlerinizin tanıtımında kişi yada kurumlara ihtiyacınız olmayacak ve ürünleriniz sizin belirlediğiniz ölçülerde ve kriterlerde tanıtılacaktır.
  • Firmanızın teknolojinin gerisinde kalmamasını sağlayacaktır.
  • Web sayfası internet ortamında duyurusunu yapmak istediğiniz konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen bir kitleye en hızlı şekilde ulaşabilen, güncelliğini kolaylıkla koruyan medya ortamıdır.

Yukarıda saydığımız maddeler web sitelerinin sadece bir kaç önemli yararı. Unutmayın ki web siteleri firmanıza bir yük değil sadece fayda getirmektedir.

Hemen website yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz:

0850 885 00 12

Sosyal Medya Danışmanlığı

Gelişen internet dünyası ile birlikte reklam stratejileri de tamamen değişmiş, eskisi gibi TV, Radyo ve Baskılı Reklamlar yerini yavaş yavaş dijitale bırakmaya başlamıştır. Piyasanın kompedanı şirketler değişen dünyada reklam stratejilerini de buna göre ayarlamış, sosyal medya yayılır yayılmaz internetteki yerlerini almış ve dijital pazarlama alanına girmişlerdir. Bu sayede binlerce takipçisi zamanla milyonlarca olmuş deyim yerindeyse takipçilerini kendisine bağlamıştırlar.

Sosyal Medya (Facebook, İnstagram, Twitter, dribble, Linkedin vs) yalnızca müşterilerin sizi takip etmesi açısından faydalı değil aynı zamanda da önemli bir SEO aracıdır. Google, Yahoo, Bing gibi arama motorlarında markanızın üst sıralarda çıkması için arama motorlarına güven verir, markanızın büyüklüğüne ikna olur. Bu açıdan da Sosyal Medya günümüzde artı bir değerden çok bir gereklilik halini almıştır. Bu durumu “X” şöyle tanımlar:

Reklam bir içerik ise hayatta kalmaktır

Doğru kontrol edilen bir sosyal medya müşterileri şirketin bağımlısı haline getirir, onları daha çok alışveriş yapması için ikna eder. Eski tip Billboard ya da TV reklamları artık müşterilerde reklamı yapılan ürünün onlara ihtiyacı var imajı oluştururken, sosyal medya ve Dijital Reklam ise müşteride şirketin büyüklüğü imajını uyandırır.

Moss Fikir Atölyesi‘nin Sosyal Medya Yönetim Süreci nasıldır?

1- Analiz

2- Strateji Geliştirme

3- İçerik Yönetimi

4- Ajanda Oluşturma

5- Doğru Hedef – Doğru Paylaşım

6- Raporlama

7- Analiz