Sosyal Medya Danışmanlığı

Gelişen internet dünyası ile birlikte reklam stratejileri de tamamen değişmiş, eskisi gibi TV, Radyo ve Baskılı Reklamlar yerini yavaş yavaş dijitale bırakmaya başlamıştır. Piyasanın kompedanı şirketler değişen dünyada reklam stratejilerini de buna göre ayarlamış, sosyal medya yayılır yayılmaz internetteki yerlerini almış ve dijital pazarlama alanına girmişlerdir. Bu sayede binlerce takipçisi zamanla milyonlarca olmuş deyim yerindeyse takipçilerini kendisine bağlamıştırlar.

Sosyal Medya (Facebook, İnstagram, Twitter, dribble, Linkedin vs) yalnızca müşterilerin sizi takip etmesi açısından faydalı değil aynı zamanda da önemli bir SEO aracıdır. Google, Yahoo, Bing gibi arama motorlarında markanızın üst sıralarda çıkması için arama motorlarına güven verir, markanızın büyüklüğüne ikna olur. Bu açıdan da Sosyal Medya günümüzde artı bir değerden çok bir gereklilik halini almıştır. Bu durumu “X” şöyle tanımlar:

Reklam bir içerik ise hayatta kalmaktır

Doğru kontrol edilen bir sosyal medya müşterileri şirketin bağımlısı haline getirir, onları daha çok alışveriş yapması için ikna eder. Eski tip Billboard ya da TV reklamları artık müşterilerde reklamı yapılan ürünün onlara ihtiyacı var imajı oluştururken, sosyal medya ve Dijital Reklam ise müşteride şirketin büyüklüğü imajını uyandırır.

Moss Fikir Atölyesi‘nin Sosyal Medya Yönetim Süreci nasıldır?

1- Analiz

2- Strateji Geliştirme

3- İçerik Yönetimi

4- Ajanda Oluşturma

5- Doğru Hedef – Doğru Paylaşım

6- Raporlama

7- Analiz